Bordsur porslin på konsol

Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol
Bordsur porslin på konsol

Klubbat för:

4 400 SEK

2 500 SEK

BORDSUR på konsol, porslin, Sitzendorf, omkring år 1900-talets mitt, rokokostil, dekor i form av putto samt potpurri, polykromt bemålad, vit urtavla med blomdekor, höjd 50 (med konsol 60 cm), enstaka nagg

530929

2018-03-28