Herrfickur i 14 k guld 1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FICKUR, 14 k guld, 1900-talets början, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror märkt J. Calame Robert, innerboett i metall, ankargång, klockkedja i gulddoublé, diameter 52 mm, vikt ca 77 g, etui

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, gravyr

530978

2018-03-29