Fransk pistol 1700-tal

Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal
Fransk pistol 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, Frankrike, lås märkt "JOVRNEL" (Journel), stock i valnöt, beslag i järn, dekor med guldinläggningar på pipan, graverad dekor på beslag, längd ca 23 cm

Stock med sprickor och skador

531056

2018-03-29