Teservis Empire

Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire
Teservis Empire

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TESERVIS, 18 dlr., flintgods, 1800-talets början, Empire, tryckt dekor i svart av landskapsscener, bestående av: 2 tekannor, 2 gräddkannor, 2 skålar, skålfat, 7 tekoppar med fat, 4 kaffekoppar med fat, skålfatets diameter ca 20 cm

Ej komplett, vissa delar ej tillhörande, nagg, sprickor, lagningar

531088

2018-03-29