Tillbaka till katalog

Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco

Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco

Klubbat för:

3 400 SEK

Estimate

3 000 SEK

Description

DAMARMBANDSUR, 18 k vitguld, art deco, manuell, oval urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, mineralglas, dekorerad med 20 briljantslipade diamanter totalt ca 0,36 ct, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1935, totalvikt ca 16,2 g

Condition

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage

Auktionsnummer:

531220

Date:

2018-04-05