Tillbaka till katalog
Damarmbandsur 18 k vitguld diamanter art deco
Klubbat för:
3 400 SEK
Estimate
3 000 SEK
Description
DAMARMBANDSUR, 18 k vitguld, art deco, manuell, oval urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, mineralglas, dekorerad med 20 briljantslipade diamanter totalt ca 0,36 ct, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1935, totalvikt ca 16,2 g
Condition
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage
Auktionsnummer:
531220
Date:
2018-04-05