Fotogentaklampa
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, ursprungligen fotogen, (3) armar i mässing, kupa i vitt glas, senare elektrifierad, total höjd ca 58 cm
Bruksspår, fläckar, damm, nagg i fotogenbehållaren, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
531248
2018-03-29