Glasservis Gate
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIMON GATE, "Gate", glasservis, 57 dlr, Orrefors, formgivningsår 1929, signerade, delvis etikettmärkta, bestående av: 8 snapsglas, 8 champagnekupor, 8 vitvinsglas, 8 rödvinsglas, 8 selterglas, 8 starkvinsglas, 8 sherryglas, karaff
2 selterglas med obetydlig kantnagg
531269
2018-03-29