Spisa Ribb servisdelar
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG, "Spisa Ribb", 31 servisdelar, Gustavsberg, formgiven 1955, bestående av 6 tallrikar diam 25 cm, 6 djupa tallrikar diam 19 cm, 4 frukosttallrikar diam 21 cm, rektangulärt fat, skål, 3 tekoppar med 1 underfat, 2 kaffekoppar med 6 underfat, 1 assiett diam 17 cm
Bruksslitage, ytrepor
531282
2018-03-29