Serveringsvagn och stol

Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol
Serveringsvagn och stol

Klubbat för:

1 050 EUR

Utropspris

800 EUR

ALVAR AALTO, serveringsvagn och stol, vagnen modell 99, stol modell 69, lackerad björk samt björkfaner, Artek, 1940-tal, vagnben bär tillverkarens stämpel. Vagnens höjd 57 cm, bredd 46 cm, längd 60 cm, stolens höjd 73 cm, bredd 38 cm och sitthöjd 44 cm.

Omlackerade.

531338

2018-04-04