Serveringsvagn och stol
Klubbat för:
1 050 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, serveringsvagn och stol, vagnen modell 99, stol modell 69, lackerad björk samt björkfaner, Artek, 1940-tal, vagnben bär tillverkarens stämpel. Vagnens höjd 57 cm, bredd 46 cm, längd 60 cm, stolens höjd 73 cm, bredd 38 cm och sitthöjd 44 cm.
Omlackerade.
531338
2018-04-04