Wijnand Jan Joseph Nuyen, olja
Klubbat för:
16 000 SEK
20 000 SEK
WIJNAND JAN JOSEPH NUYEN (Holland 1813-1839): De Hollanders belegeren Antwerpen/ Holländarna besegrar Antwerpen, signerad och daterad W.J.J. Nuÿen 1838, olja på pannå, 34x43 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
531342
2018-04-03