Fällbord Jacob Sjölin

Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, märkt JAC SIÖLIN Nr 181, Köping hallstämpel, skivan fanérad med mahogny, pelarfot i betsat björk, höjd ca 67, diameter 87 cm

Slitage, omfanéring av skivan men kanten är i alrot, repor och buckling av fanéring

531359

2018-03-30