Topplanterna

Topplanterna
Topplanterna
Topplanterna
Topplanterna
Topplanterna
Topplanterna

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TOPPLANTERNA/ TAKLAMPA, 1900-tal, mässing, klarglas, stämpelmärkt "J.C. LARSÉN & Co /STOCKHOLM/ Österlånggatan 43", elektrifierad, höjd exklusive hänkel ca 45 cm

Slitage, smärre korrosion, senare elektrifiering

531494

2018-03-30