Topplanterna
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOPPLANTERNA/ TAKLAMPA, 1900-tal, mässing, klarglas, stämpelmärkt "J.C. LARSÉN & Co /STOCKHOLM/ Österlånggatan 43", elektrifierad, höjd exklusive hänkel ca 45 cm
Slitage, smärre korrosion, senare elektrifiering
531494
2018-03-30