Ryska dockor 4 st

Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st
Ryska dockor  4 st

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

FIGURINER, 4 st., bemålat lergods, Ryssland 1900-talets första hälft, i form av figurer, varav en lergök, höjd 9,5 - 12 cm, mindre bemålad fågel i trä medföljer

PROVENIENS
Inköpta i Ryssland på 1940-talet.

Zustandsbeschreibung

En docka med skador vid handen, färrgbortfall, spricka

531533

2018-04-03