Knivar Finland
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIVAR, 5 st, Finland, bestående av: 4 st Iisakki Järvenpää varav en dubbelkniv, numrerad 14, Janne Marttiini, Rovaniemi s ka storkniv, bladet bl a märkt "Sotamnisto 1940", längd inklusive slidor ca 22-33 cm
SMärre slitage, ett skaft solblekt
531561
2018-03-30