Skål Kina famille rose
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, räfflad form, dekor av fiskar och vattenlotus i emaljfärger och järnoxid samt i relief av sjöväxter, diameter ca 15, höjd 7 cm
Smärre slitage, ifyllt nagg
531619
2018-03-31