Skål Kina famille rose

Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose
Skål Kina famille rose

Klubbat för:

8 600 SEK

3 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, räfflad form, dekor av fiskar och vattenlotus i emaljfärger och järnoxid samt i relief av sjöväxter, diameter ca 15, höjd 7 cm

Smärre slitage, ifyllt nagg

531619

2018-03-31