Ring 18 guld rubiner Cartier Paris
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARTIER, ring, 18 k guld, 21 carréslipade rubiner, stämplad Cartier Paris, ringstorlek 17,5 mm, vikt 4,1 g, originaletui
Inköpt hos Cartier, Place Vendome i Paris i början av 1960-talet
Rubiner med hack och repor
531620
2018-05-09