Ring 18 guld rubiner Cartier Paris

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARTIER, ring, 18 k guld, 21 carréslipade rubiner, stämplad Cartier Paris, ringstorlek 17,5 mm, vikt 4,1 g, originaletui

Inköpt hos Cartier, Place Vendome i Paris i början av 1960-talet

Rubiner med hack och repor

531620

2018-05-09