Fat och skålfat tenn 17-1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, Olof Artedius (1753-1779) Jönköping, Georg Kruth (1726-1752) Norrköping, Zadoch Bergenholtz (1793-18200/25) Vimmerby, SKÅLFAT, Nils Eric Justelius (1820-1866) Eksjö, tenn, diameter 20-34,5 cm

Slitage, bucklor

531921

2018-03-31