Karel Appel Komposition i akryl

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

KAREL APPEL (Holland 1921-2006): Komposition, signerad Appel, akryl på papper fäst på duk, 33x27 cm.
Utförd på 1970-talet.
Äktheten bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.

ebba.de.faire@auktionsverket.se

531924

2018-06-18