Karel Appel Komposition i akryl
Klubbat för:
52 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
KAREL APPEL (Holland 1921-2006): Komposition, signerad Appel, akryl på papper fäst på duk, 33x27 cm.
Utförd på 1970-talet.
Äktheten bekräftad av Jan Nieuwenhuizen Segaar.
ebba.de.faire@auktionsverket.se
531924
2018-06-18