Hans Hammarskiöld fotografi
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HANS HAMMARSKIÖLD (1925-2012), Chelsea Embankment, London 1955, signerad på baksidan Hans Hammarskiöld, gelatinsilverfotografi, ca 25x38 cm
Kopierad på 70-talet
LITTERATUR: Hans Hammarskiöld & Kurt Mälarstedt, Foto Hammarskiöld - Tiden och ljuset, avbildad över sidorna 76-77
Oramad
532011
2018-04-16