Lockurnor Kina

Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina
Lockurnor Kina

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, dekor av kartusch med fågel samt krysantemum omgivna av lotusslingor i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 47 cm

En med omfattande lagning

532021

2018-03-31