Lockurnor Kina
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformade, dekor av kartusch med fågel samt krysantemum omgivna av lotusslingor i underglasyrblått, lockknopp i form av fohund, höjd ca 47 cm
En med omfattande lagning
532021
2018-03-31