Tête-á-tête Meissenliknande märke
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TÊTE-À-TÊTE, 7 dlr., porslin, Tyskland, 1800-tal, rokokostil, Meissenliknande märke, polykrom dekor av blommro, bestående av: kaffekanna, tekanna, gräddkanna, 2 kaffekoppar, sockerskål, brickans längd ca 42 cm
Vissa delar 3:e sortering, nagg, slitage, hänkel med lagning, lockknopp till sockerskålen saknas
532045
2018-03-31