Tête-á-tête Meissenliknande märke

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TÊTE-À-TÊTE, 7 dlr., porslin, Tyskland, 1800-tal, rokokostil, Meissenliknande märke, polykrom dekor av blommro, bestående av: kaffekanna, tekanna, gräddkanna, 2 kaffekoppar, sockerskål, brickans längd ca 42 cm

Vissa delar 3:e sortering, nagg, slitage, hänkel med lagning, lockknopp till sockerskålen saknas

532045

2018-03-31