Uppläggningsfat Kina

Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1800-tal, rokokostil, konturerat brätte, dekor av figur på qilin i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 27 cm

Kantlagning

532048

2018-03-31