Rune Jansson olja

Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja
Rune Jansson olja

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

RUNE JANSSON (1918-2014): "The Bar", signerad och daterad 2009, olja på duk, 96x145 cm.

PROVENIENS: Galerie Bel´Art

UTSTÄLLD: Konstnärshuset, Stockholm 2011

LITTERATUR: Rune Jansson paintings, text av Dore Ashton, 2009-2011, avbildad på sid. 33

532217

2018-04-16