Rune Jansson olja
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
RUNE JANSSON (1918-2014): "The Bar", signerad och daterad 2009, olja på duk, 96x145 cm.
PROVENIENS: Galerie Bel´Art
UTSTÄLLD: Konstnärshuset, Stockholm 2011
LITTERATUR: Rune Jansson paintings, text av Dore Ashton, 2009-2011, avbildad på sid. 33
532217
2018-04-16