Tillbaka till katalog
Thomas Gatward Linton herrfickur i silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Beskrivning
THOMAS GATWARD LINTON, fickur, silver, England, London 1828, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 44823, inner samt ytterboett stämplad IMH, diameter innerboett 50, diameter ytterboett 56,5 mm, inkl. nyckel
Konditionsrapport
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage
Auktionsnummer:
532253
Datum:
2018-04-20