Teservis Lomonsov

Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov
Teservis Lomonsov

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TESERVIS, 15 dlr., ´´Golden Frieze´´ porslin, Lomonosov med sovjetiska märken, Ryssland, 1900-talets mitt, dekor i kobolt med förgyllda detaljer, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 1 tekanna, 1 sockerskål samt 1 mjölkkanna, höjd ca 7-17 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, ställvis förlust av förgyllning samt mindre repor och ytsmuts

532531

2018-04-03