Tillbaka till katalog

Matbord Ikeas 1700-talsserie

Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Matbord Ikeas 1700-talsserie

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerat, höjd ca 76, 142x117 cm, originalsprinar, 4 st, i skuret trä finns att avhämta vid Utlämningen.
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Kuntoraportti

Brukslitage, skivan med enstaka färgbortfall

Auktionsnummer:

532616

Päivämäärä:

2018-04-04