Tillbaka till katalog
Matbord Ikeas 1700-talsserie
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerat, höjd ca 76, 142x117 cm, originalsprinar, 4 st, i skuret trä finns att avhämta vid Utlämningen.
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Kuntoraportti
Brukslitage, skivan med enstaka färgbortfall
Auktionsnummer:
532616
Päivämäärä:
2018-04-04