Pablo Picasso, Le peintre et son modèle
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973): Hélène Parmelin, Le peintre et son modèle, Éditions Cercle d´Art, Paris, 1965, 93/150 i brunt läder- och tygklädd box, bok i välbevarat omslag och inramad originaletsning, signerad Picasso, I. 11x23,5 cm
LITTERATUR
Bloch 1139
Bloch bok 123
ebba.de.faire@auktionsverket.se
Etsningen något blekt, boxen något skadad
532626
2018-06-18