Pablo Picasso, Le peintre et son modèle

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): Hélène Parmelin, Le peintre et son modèle, Éditions Cercle d´Art, Paris, 1965, 93/150 i brunt läder- och tygklädd box, bok i välbevarat omslag och inramad originaletsning, signerad Picasso, I. 11x23,5 cm

LITTERATUR
Bloch 1139
Bloch bok 123

ebba.de.faire@auktionsverket.se

Etsningen något blekt, boxen något skadad

532626

2018-06-18