Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VAS, SMÖRTERRIN, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, längd ca 18-26 cm, vasens höjd ca 14 cm

Nagg, slitage

532690

2018-04-06