Hjalmar Munsterhjelm, Erkki Talari Valle Rosenberg
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HJALMAR MUNSTERHJELM (Finland, 1840-1905): Landskap vid flod och slott i fonden, blyerts på papper fäst på passepartout, 12x17 cm
På baksiadan intygad av Hedvig Munsterhjelm, oktober 1927.
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 2835
ERKKI TALARI (Finland, 1907-1983): Vanhoja puita "Gamla träd", signerad och daterad E F -35, akvarell, 19x15 cm
VALLE ROSENBERG (Finland, 1891-1919). Porträtt av W Lönnberg, signerad VR -13 blyerts på papper, 15x11 cm
Proveniens: Gösta Stenmans samling, nr 2316
Skador
532835
2018-04-18