Matservis Limoges
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATSERVIS, 68 dlr, Bernardaud & Co, Limoges, bestående av 36 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 förättstallrikar, 2 mindre uppläggningsskålar, skålfat, 2 st terriner med lock i olika storlekar, 2 st uppläggningsfat i olika storlekar, såsskål, 2 fat på fot, kaffekopp med fat Limoges, de l´exposition coloniale 1931 medföljer.
Koppen fungerade som en lott i det lotteri som servisen vanns i 1931.
Smärre slitage, enstaka ej noterade mindre nagg kan förekomma
532863
2018-04-04