Matservis Limoges

Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges

Klubbat för:

4 600 SEK

2 500 SEK

MATSERVIS, 68 dlr, Bernardaud & Co, Limoges, bestående av 36 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 förättstallrikar, 2 mindre uppläggningsskålar, skålfat, 2 st terriner med lock i olika storlekar, 2 st uppläggningsfat i olika storlekar, såsskål, 2 fat på fot, kaffekopp med fat Limoges, de l´exposition coloniale 1931 medföljer.

Koppen fungerade som en lott i det lotteri som servisen vanns i 1931.

Smärre slitage, enstaka ej noterade mindre nagg kan förekomma

532863

2018-04-04