Röllakan Sverige art deco 1935
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, röllakan, Sverige 1930-tal, art deco, enligt uppgift hemslöjden i Norberg, monogram IGA (Iris och Gösta Adamsson), samt datering 1935, 430x292 cm
Skador, fläckar, slitna fransar
532929
2018-04-06