Brosch med rosenslipade diamanter

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BROSCH, 14 k guld, Wien, Österrikisk-Ungerska Monarkin, 1872-1922, med 3 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.15 ct, stämplad ´CN´, längd ca 6 cm, totalvikt ca 6.3 g

Bruksslitage, diamanterna med några mindre nagg

532951

2018-04-05