Brosch med rosenslipade diamanter
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BROSCH, 14 k guld, Wien, Österrikisk-Ungerska Monarkin, 1872-1922, med 3 rosenslipade diamanter, totalt ca 0.15 ct, stämplad ´CN´, längd ca 6 cm, totalvikt ca 6.3 g
Bruksslitage, diamanterna med några mindre nagg
532951
2018-04-05