Dockteater sent 1800-tal

Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal
Dockteater sent 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOCKTEATER, sent 1800-tal, 5 kolorerade litograferade bakgrunder (naturmotiv, slott mm), bildyta ca 280x330 mm, kolorerade litograferade figurer (dockor) och andra delar
Medföljer "manus" till Hans och Greta

Vissa skador och defekter, lagningar, tejpförstärkningar, några senare gjorda.

533193

2018-04-06