Dockteater sent 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKTEATER, sent 1800-tal, 5 kolorerade litograferade bakgrunder (naturmotiv, slott mm), bildyta ca 280x330 mm, kolorerade litograferade figurer (dockor) och andra delar
Medföljer "manus" till Hans och Greta
Vissa skador och defekter, lagningar, tejpförstärkningar, några senare gjorda.
533193
2018-04-06