Stolar från 1900-talets början i ek
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, STOLAR, 8 st, ca 1905, ek, fornordisk stil, sannolikt Björnöströms Möbelfabrik, Mosstorp, skuren och skulpturerad dekor av bland annat man med skägg, kopplade ben, sitthöjd ca44 cm
Kläddsel med omfattande skador
533297
2018-04-06