Stolar från 1900-talets början i ek

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, STOLAR, 8 st, ca 1905, ek, fornordisk stil, sannolikt Björnöströms Möbelfabrik, Mosstorp, skuren och skulpturerad dekor av bland annat man med skägg, kopplade ben, sitthöjd ca44 cm

Kläddsel med omfattande skador

533297

2018-04-06