Spegel rokoko
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, dekor i pastellage, delat glas, uppsvängt krön med genombruten dekor, rocailler och voluter, höjd ca 160x71 cm
Pastellage bortfall, senare förgyllning, äldre men ej ursprungligt glas
533386
2018-04-07