Brosch fickurskedja silvermynt

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, KLOCKKEDJA, omgjorda mynt, 17/1800-tal, silver, bl.a 1 riksdaler 1781, två caroliner 1718, vikt 59 g

Slitage, gravyr på broschens fäste

533401

2018-04-07