Grand Tour - Piedestaler

Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler
Grand Tour - Piedestaler

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PIEDESTALER, 2 dlr, 1 par, i form av kolonner, (1800-talets slut) , utförda i trä med kannelyrer, marmorerade, målade samt med bronserade detaljer, höjd ca 86, fundamentet 50x50 cm.

Avslag på kanterna, stötmärken, torr och foggsprickor, slitage

533487

2018-04-12