Vilhelm Bissen bronsskulptur

Vilhelm Bissen bronsskulptur
Vilhelm Bissen bronsskulptur
Vilhelm Bissen bronsskulptur
Vilhelm Bissen bronsskulptur
Vilhelm Bissen bronsskulptur
Vilhelm Bissen bronsskulptur

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VILHELM BISSEN (Danmark, 1836-1913): Tubal-Kain, världens första smed, skulptur, patinerad brons, signerad och daterad VB 1869 R, höjd 28 cm

Gravyer på fronten av sockeln

533527

2018-04-13