Grand Tour - Byst
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYST föreställande Clytia, (1900-talets första hälft) efter romerskt original i marmor, bär i gjutningen på sockeln beteckningen Venus, bemålad gips höjd ca 53 cm
Lagning på sockeln, mindre partier med avflagad färg
533771
2018-04-12