Bergèrer och taburett i rokokostil
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGÈRER, 1 par, TABURETT, rokokostil, 1900-talets första hälft, skuret och bemålat trä med förgyllda detaljer, klädsel i damast, sitthöjd (fåtöljer) ca 45 cm, höjd (fotpall) 50 cm
Klädsel med slitage och fläckar
533871
2018-04-11