Bergèrer och taburett i rokokostil

Klubbat för:

600 SEK

3 000 SEK

BERGÈRER, 1 par, TABURETT, rokokostil, 1900-talets första hälft, skuret och bemålat trä med förgyllda detaljer, klädsel i damast, sitthöjd (fåtöljer) ca 45 cm, höjd (fotpall) 50 cm

Klädsel med slitage och fläckar

533871

2018-04-11