Otto Müller Megaphos taklampa

Otto Müller Megaphos taklampa
Otto Müller Megaphos taklampa
Otto Müller Megaphos taklampa
Otto Müller Megaphos taklampa
Otto Müller Megaphos taklampa
Otto Müller Megaphos taklampa

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OTTO MÜLLER, taklampa "Sistrah" Megaphos, 1930-tal, vitt opakt glas samt klart glas, förnicklade beslag, innerring i vitt opakt glas samt innerskål i frostat glas, Diam: ca 30 cm

Slitage, troligen ej original kupfäste

533882

2018-04-12