Grand Tour - Korintisk alabastron

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KORINTISK ALABASTRON, (ca 600 f Kr), lergods med spår av figural dekor, höjd ca 11,5 cm

Proveniens: Från Roman Kaczmars samlingar

Jordfynd, omfattande slitage

533966

2018-04-12