Dansande par

Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par
Dansande par

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DANSANDE PAR, 1900-10-tal, ett dansande par står på en papperrsklädd låda, kläder i tyg, kroppar i trä och massa, när man trycker på en spak "dansar" figurerna runt, höjd ca 20 cm

Bruksslitage, skall troligen ha en "ljud" bälg

533998

2018-10-14