Burk och kanna

Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna
Burk och kanna

Såld för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PLÅTBURK, KANNA, 1900-talets början, burk i form av bok, öppningsbar lucka upptill, "Band VII, ärtor", kanna med propp kanna "Aktiebolaget Lyse kristall fotogen", litograferad bleckplåt, höjd 17,7 cm

Lackskador

534144

2018-10-14