Barngrammofon
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNGRAMMOFON, 1920-30-tal, okänd tysk tillverkning, märkt: "Gama-nette", litograferad plåt, cylinderformad, dekor av bl.a. musicerande och dansande barn, blå bottenplatta med fyra ben, röd plåttratt, urverksdriven, 3 st skivor medföljer
1 skiva med spricka, lackskador
534147
2018-10-14