Barngrammofon

Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon
Barngrammofon

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BARNGRAMMOFON, 1920-30-tal, okänd tysk tillverkning, märkt: "Gama-nette", litograferad plåt, cylinderformad, dekor av bl.a. musicerande och dansande barn, blå bottenplatta med fyra ben, röd plåttratt, urverksdriven, 3 st skivor medföljer

1 skiva med spricka, lackskador

534147

2018-10-14