Kellerman speldosa
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KELLERMANN SPELDOSA, 1930-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, bl.a. motiv av spelande barn, enkel handvevad speldosa, under gång viftar mannen med armarna samt rör på munnen och ögonbrynen, höjd ca 22,5 cm
Smärre lackskador
534148
2018-10-14