Kellerman speldosa

Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa
Kellerman speldosa

Såld för:

6 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KELLERMANN SPELDOSA, 1930-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, bl.a. motiv av spelande barn, enkel handvevad speldosa, under gång viftar mannen med armarna samt rör på munnen och ögonbrynen, höjd ca 22,5 cm

Smärre lackskador

534148

2018-10-14